Nyheter


[Serietabellen]

Händelsekalender

  • Måndag 27.5
    Juniorer P-6/7 (födda 2012 och 2013) kl. 17:30

    Träning på konstgräsplan kl.17.30-18.30.

  • Juniorer P-8 (födda 2011) kl. 17:30

    Träning på konstgräsplan kl.17.30-18.30.

  • F-10 flickor kl. 17:30

    Träning på konstgräsplan kl.17.30-18.30.

  • F-13 flickor kl. 18:45

    F-13 svart hemmamatch mot FC United kl.18.45.

  • Juniorer P-11 (födda 2008) kl. 19:00

    P-11 svart match i nejdens liga mot NIK på Rådmansgärdet i Jakobstad.

  • Juniorer P-11 (födda 2008) kl. 20:00

    P-11 röd match i nejdens liga mot Jaro vit på Rådmansgärdet i Jakobstad.

  • Första laget kl. 20:15

    Träning på konstgräsplan kl.20.15-21.45.


  • Tisdag 28.5
    Juniorer P-13 (födda 2006) kl. 19:00

    Bortamatch mot FC-92 i Nivala kl.19.00.


  • Onsdag 29.5
    Juniorer P-15/P-14 (födda 2004 och 2005) kl. 17:30

    Träning på konstgräsplan kl.17.30-18.45.

  • Juniorer P-12 (födda 2007) kl. 17:30

    P-12 röd hemmamatch mot KPV/-08 kl.17.30.

  • F-13 flickor kl. 18:00

    F-13 röd bortamatch mot Tarmo kl.18.00.

  • Juniorer P-10 (födda 2009) kl. 18:00

    Match i nejdens liga kl18.00 mot Jaro vit på Rådmansgärdet i Jakobstad.

  • Juniorer P-9 (födda 2010) kl. 18:45

    Träning på konstgräsplan kl.18.45-20.00.

  • Juniorer P-12 (födda 2007) kl. 19:00

    P-12 svart hemmamatch mot K-Pallo kl.19.00.

  • Första laget kl. 20:30

    Träning på konstgräsplan kl.20.30-22.00.


  • Torsdag 30.5
    Första laget kl. 14:30

    Bortamatch mot Sääripotkut kl.14.30.


  • Fredag 31.5
    Juniorer P-9 (födda 2010) kl. 17:15

    Träning på konstgräsplan kl.17.15-18.30.

  • Juniorer P-10 (födda 2009) kl. 17:15

    Träning på konstgräsplan kl.17.15-18.30.

  • F-10 flickor kl. 17:15

    Träning på konstgräsplan kl.17.15-18.30.

  • Juniorer P-11 (födda 2008) kl. 18:30

    Träning på konstgräsplan kl.18.30-19.45.

  • Juniorer P-12 (födda 2007) kl. 18:30

    Träning på konstgsäplan kl.18.30-19.45.

  • Juniorer P-15/P-14 (födda 2004 och 2005) kl. 19:45

    Träning på konstgrsäplan kl.19.45-21.00.

  • Juniorer P-13 (födda 2006) kl. 19:45

    Träning på konstgsäplan kl.19.45-21.00.


  • Måndag 3.6
    Juniorer P-6/7 (födda 2012 och 2013) kl. 17:30

    Träning på konstgräsplan kl.17.30-18.30.

  • Juniorer P-8 (födda 2011) kl. 17:30

    Träning på konstgräsplan kl.17.30-18.30.

  • Juniorer P-9 (födda 2010) kl. 17:30

    Träning på konstgräsplan kl.17.30-18.30.

  • Juniorer P-11 (födda 2008) kl. 17:45

    Träning på naturgräsplan kl.17.45-19.00.

  • Juniorer P-15/P-14 (födda 2004 och 2005) kl. 17:45

    Träning på naturgräsplan kl.17.45-19.00.

  • Juniorer P-10 (födda 2009) kl. 18:00

    Match i nejdens liga mot IF Standard på Falli i Bennäs.

  • Juniore P-12 (födda 2007) kl. 18:30

    Träning på konstgräsplan kl.18.30-19.45.

Sida: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 32 | 33 | 34 | 35 | 36 | 37 | 38 | 39 | 40 | 41 | 42 | 43 | 44 | 45 | 46 | 47 | 48 | 49 | 50 | 51 | 52 | 53 | 54 | 55 | 56 | 57 | 58 | 59 | 60 | 61 | 62 | 63 | 64 | 65 | 66 | 67 | 68 | 69 | 70 | 71 | 72 | 73 | 74 | 75 | 76 | 77 | 78 | 79 | 80 | 81 | 82 | 83 | 84 | 85 | 86 | 87 | 88 |